Wczytuję dane...
Model: 30379216
Kod producenta: Ross W. Green,J. Stuart Ablon
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9788323324409
Wysyłka od: 13.99 PLN

Książka skłaniająca do refleksji, uzasadniona konceptualnie i praktyczna z klinicznego punktu widzenia. Model rozwiązywania problemów przez współdziałanie pozwala przyjrzeć się gamie powszechnych poważnych problemów powstających w kontakcie dzieci i rodziców oraz proponuje rozsądne i trafne strategie indywidualne i rodzinne, innowacyjnie ujęte w kontekście deficytów dzieci w obszarach funkcji wykonawczych, komunikowania się i regulowania emocji. To oraz wiele opisów przypadków sprawia, że jest to niezbędna lektura dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi przejawiającymi zachowania eksternalizacyjne.

Stephen P. Hinshaw, PhD

Department of Psychology, University of California, Berkeley

Ta nowatorska książka dostarcza praktycznych i łatwych do zrozumienia wskazówek do terapii impulsywnych dzieci i adolescentów. Prezentuje innowacyjny model, bardzo pomocny w poprawianiu jakości życia tych dzieci oraz osób, które się nimi opiekują.

Michael S. Jellinek, MD

Child Psychiatry Service, Massachusetts General Hospital,

Departments of Psychiatry and Pediatrics, Harvard Medical School

Model rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie Greene’a i Ablona jest doskonałym połączeniem teorii, badań i praktyki klinicznej. Autorzy przedstawiają przemyślany kliniczny zarys oraz określone sposoby interpretowania i opanowywania impulsywnych zachowań dzieci. To lektura obowiązkowa dla każdego klinicysty, który pracuje z takimi dziećmi i młodymi ludźmi.

Howard Abikoff, PhD

Institute for Attention Deficit Hyperactivity and Behavior Disorders,

NYU Child Study Center


Autor: Ross W. Green,J. Stuart Ablon
Data premiery: 2022-12-13
Strony: 274
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka
Format: 230x155x15