Wczytuję dane...
Model: 30778581
Kod producenta: Mateusz Fudala
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9788382102611
Wysyłka od: 13.99 PLN
Producent: sine qua non

Wojownik i mistrz czy przestępca i sutener?

Wielka nadzieja polskiego boksu, a może sportowiec, który nie spełnił swojego potencjału?

W tej historii nie ma nic banalnego, za to jest w niej wiele z dobrego kryminału.

Dawid Kostecki był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim boksie. Piął się w górę rankingów i marzył o sięgnięciu w ringu po największe laury, ale zamiast święcić bokserskie triumfy, zmagał się z problemami natury osobistej. Pragnął życia u boku ukochanej kobiety, tymczasem wylądował w więzieniu za współdziałanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Był postacią niejednoznaczną i taka jest też opowieść o nim – pełna tajemnic, niejasności i zwrotów akcji.

Autor wykonał tytaniczną pracę, rozmawiając z ludźmi, którzy znali Dawida, analizując setki artykułów prasowych i tysiące stron dokumentów prokuratury. Dotarł do nieznanych dotąd faktów dotyczących kariery sportowej Kosteckiego i jego związków ze światem przestępczym, które rzucają nowe światło na postać boksera.

Dzięki tej książce dowiesz się, jaki "Cygan" był naprawdę, jaka była jego rola w aferze podkarpackiej i czy wątpliwości, które cały czas pojawiają się wokół jego śmierci, mogą zostać kiedykolwiek rozwiane.

***

Kolorowy ptak polskiego boksu, utalentowany, ale nieobliczalny, nie potrafiący z różnych względów wykorzystać swojego potencjału. Zapewne to drugie życie Cygana Kosteckiego, o którym pisze Mateusz Fudala, miało na to znaczący wpływ.

Janusz Pindera, komentator

BIOGRAM

Mateusz Fudala (ur. 1990)

Pracę w dziennikarstwie rozpoczął w wieku 15 lat od pisania o piłce nożnej w lokalnym tygodniku "Puls Kwidzyna". Następnie komentował mecze (od hokeja na trawie, przez plażową piłkę ręczną, na piłce nożnej kończąc) w internetowej telewizji. W latach 2012–2020 pracował w "Super Expressie", gdzie zajmował się głównie sportami walki. Od 2021 roku związany z TVP Sport. Autor albumu Herosi polskiego boksu. Dumny kwidzynianin.


Autor: Mateusz Fudala
Data premiery: 2023-01-18
Strony: 344
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Format: 205x140x22