Wczytuję dane...
Model: 30777954
Kod producenta: Hans Mommsen
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9788381516945
Wysyłka od: 13.99 PLN
Producent: wydawnictwo rm

Ponad pół wieku po Holocauście wciąż zadajmy sobie pytanie, jak mogło dość do tego tragicznego ludobójstwa.
Hans Mommsen, jeden z najważniejszych współczesnych historyków Republiki Federalnej, próbuje tej odpowiedzi udzielić. Autor zapewnia zwartą ogólną interpretację złożonych wydarzeń, które doprowadziły do rozpętania Holokaustu. W tym celu nakreśla konteksty antysemityzmu w Republice Weimarskiej i jego rolę w powstaniu NSDAP. Opisuje, w jaki sposób nazistowski reżim radykalizował prześladowania Żydów aż do momentu kiedy skonceptualizował się plan ich unicestwienia. Mommsen pyta, dlaczego i na jakich warunkach zostały zakończone poszczególne etapy od wykluczenia Żydów ze społeczeństwa niemieckiego aż po ich eksterminację. 
To zupełnie niezwykłe spojrzenie od wewnątrz na trudną niemiecką historię XX wieku pozwala na nowo przemyśleć wydarzenia, która na zawsze odmieniły losy świata. W wszystko zaczęło się 17 lipca 1942 roku, kiedy Heinrich Himmler odwiedził obóz koncentracyjny Auschwitz i komendant obozu pokazał mu gazowanie. 

Hans Mommsen (1930–2015) –  emerytowany profesor Uniwersytetu Ruhry w Bochum dał się poznać jako autor licznych publikacji dotyczącymi historii Republiki Weimarskiej i III Rzeszy.  Niemiecki historyk, znany ze studiów nad niemiecką historią społeczną oraz ze swojej funkcjonalistycznej interpretacji Trzeciej Rzeszy, szczególnie za argumentowanie, że Hitler był słabym dyktatorem. Był członkiem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec.


Autor: Hans Mommsen
Data premiery: 2023-02-01
Strony: 232
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka
Format: 210x156x18