Wczytuję dane...
Model: 30418610
Kod producenta: Martin Widmark, Helena Willis
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9788377760130
Wysyłka od: 13.99 PLN
Producent: zakamarki
W Valleby odbywa się festiwal miłości. Mieszkańcy całują się i przytulają, a na Rynku odbywa się konkurs tańca. Wszystko po to, by zebrać datki dla biednych dzieci z całego świata. Festiwal kończy się jednak w dziwnych okolicznościach ` nagle gasną światła, pod zwycięzcami załamuje się podium, a wkrótce zebrane pieniądze znikają bez śladu.
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Do końca 2011 roku w Polsce ukazało się 14 tytułów: `Tajemnica diamentów`, `Tajemnica hotelu`, `Tajemnica cyrku`, `Tajemnica kawiarni`, `Tajemnica mumii`, `Tajemnica kina`, `Tajemnica pociągu`, `Tajemnica gazety`, `Tajemnica szkoły`, `Tajemnica złota`, `Tajemnica zwierząt` , `Tajemnica meczu`, `Tajemnica szafranu` , `Tajemnica biblioteki` .
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.Polecamy również `Brązową księgę` oraz `Srebrną księgę`, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów ` a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w `Pamiętniku detektywa` zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.
Autor: Martin Widmark, Helena Willis
Data premiery: 2015-08-25
Strony: 90
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 215x150x11