Wczytuję dane...
Model: 30777764
Kod producenta: Janne Ahonen,Pekka Holopainen
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9788382104110
Wysyłka od: 13.99 PLN
Producent: sine qua non

Janne Ahonen jest żywą legendą skoków narciarskich. Niezależnie od rangi zawodów nigdy nie tracił spokoju. Fin po długiej i pełnej sukcesów karierze zdecydował się opowiedzieć o swojej fascynującej historii w oficjalnej biografii.

Człowiek o kamiennej twarzy rozlicza się ze światem skoków narciarskich i wprost opowiada o kulisach słynnego lotu na 240 metrów w Planicy, wielkiej rywalizacji z Adamem Małyszem, podczas której grożono mu śmiercią, treningach w mroźnej Finlandii czy zakrapianych podróżach na wielkie turnieje, które często przypominały wieczory kawalerskie.

Poznaj historię wybitnego skoczka, który wygrywając pięciokrotnie turniej Czterech Skoczni, ustanowił rekord, który do dziś nie został pobity. To Janne Ahonen, jakiego jeszcze nie znaliście.

***

Maska, Niemowa, Milczący Fin – to najbardziej popularne w Polsce określenia Janne Ahonena. Ta biografia nie zmienia tego stereotypu, bo sam Janne mówi w niej niewiele. Losy i życiowe wybory skoczka poznajemy głównie z opowiadań jego bliskich i znajomych z lat sportowej kariery. Ale dzięki temu dowiadujemy się o Janne naprawdę wiele.

Stanisław Snopek, TVP SPORT, komentator skoków narciarskich

Książka o Ahonenie jest zupełnie inna niż mimika jego twarzy – kolorowa, wielowymiarowa, wywołująca uśmiech. Jeżeli jesteście dziećmi małyszomanii, to koniecznie powinniście poznać świat jednego z jego głównych rywali.

- Michał Korościel, Radio Zet/Eurosport

Myślicie, że znacie legendarnego Janne Ahonena? Ta książka pokazuje zupełnie inne oblicze gwiazdy skoków. Na skoczni często sprawiał wrażenie sportowca ze stali i pozbawionego emocji. Ale przyszło mu za to zapłacić wysoką cenę. Historie opowiedziane w tej biografii wstrząsnęły środowiskiem skoków i zmieniły postrzeganie tej dyscypliny.

Piotr Majchrzak, Viaplay

Szczęśliwi ci, którzy widzieli, jak Człowiek Maska buduje swoją legendę. Ta książka to wspaniała podróż w towarzystwie jednego z najlepszych skoczków w historii. Ciekawostka goni tu ciekawostkę, jedna niesamowita historia przechodzi w drugą. To sposób, by poznać nie tylko Ahonena, ale także najnowszą historię skoków i tajemnice tej dyscypliny.

Sebastian Szczęsny, Eurosport

Ostatni prawdziwie wielki fiński skoczek. Człowiek w masce, który gonił niedoścignione marzenie o indywidualnym medalu Igrzysk Olimpijskich. Przez całą karierę niedostępny, ale w tej książce otwiera skrywane tajemnice.

Wojciech Piela, Viaplay/Kanał Sportowy

BIOGRAM

Janne Ahonen (ur. 11 maja 1977 roku) – legendarny skoczek narciarski. Dwukrotny drużynowy srebrny medalista olimpijski. Dziesięciokrotny medalista mistrzostw świata. W trakcie kariery dwukrotnie sięgał po kryształową kulę oraz wygrał 36 konkursów tego cyklu. Jest jedynym skoczkiem w historii, który triumfował w pięciu edycjach Turnieju Czterech Skoczni.


Autor: Janne Ahonen,Pekka Holopainen
Data premiery: 2022-12-21
Strony: 456
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Format: 205x140x31