Wczytuję dane...
Model: 30777952
Kod producenta: Nathan Belofsky
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 9788381516983
Wysyłka od: 13.99 PLN
Producent: wydawnictwo rm

Choć już w starożytności sformułowano naczelną zasadę etyki lekarskiej: „Po pierwsze nie szkodzić”, to w praktyce medycyna od starożytnej Grecji aż po czasy Lincolna często wyrządzała ludziom więcej złego niż dobrego, często eliminując schorzenia wraz z… pacjentami. 

Starożytny anatom Galen na kobiecą histerię zalecał namiętny seks. Średniowieczni dentyści palili świece w ustach pacjentów, by unieszkodliwić niewidzialne robaki zębowe. Doktor Walter Freeman z Yale, światowy autorytet w dziedzinie chirurgii, wbijał drewnianymi młotkami szpikulce do lodu w oczy cierpiących. To tylko wybrane przykłady praktyk medycznych od starożytności do XIX wieku, za którymi stały wybitne autorytety swoich czasów.
Nathan Belofsky przybliża historię medycyny europejskiej i amerykańskiej, wydobywając najdziwniejsze przypadki eksperymentów lekarskich z właściwym sobie czarnym humorem i anegdotycznym zacięciem.
Nathan Belofsky jest prawnikiem z Nowego Jorku specjalizującym się w sporach sądowych. Hobbystycznie pisze książki o absurdach prawnych z całego świata, śledzi dziwactwa historii medycyny na przestrzeni wieków. Jego książka Jak dawniej leczono została przetłumaczona na kilka języków i zdobyła uznanie czytelników. 


Autor: Nathan Belofsky
Data premiery: 2023-02-01
Strony: 224
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka
Format: 191x121x16